Ховаємо паролі за допомогою Steghide

StegHide ховає дані в файлах картинок і звуків, де в байті використовуються не всі біти. Так як дані шифровані, довести їх наявність дуже важко. Єдина проблема пов'язана з обсягами: для приховування мегабайта шифрованих даних знадобиться звук або картинка розмірів порядку декількох мегабайт.

Wi-Fi точка доступу з ноутбука

Не раз чув, що можна зробити точку доступу зі звичайної wi-fi картки. Але все якось руки не доходили спробувати. Сьогодні таки дійшли. Ось опис моїх дій крок за кроком.

Дано: старенький ноутбук Acer Aspire 5315.

Операційна система — Kubuntu 11.10

Wi-Fi-картка — Atheros. Ось що про неї каже lspci

Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x / AR542x Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)

Звісно що й дротова мережа теж є

Ну ж бо, починаємо

Налаштування Compose для введення нестандартних символів

При наборі текстів часто доводиться користуватися символами, яких або немає в даній розкладці, або взагалі немає на клавіатурі. Наприклад ввести з клавіатури щось типу ¼ або ‰ завдання нетривіальне. Можна, звичайно, скористатися таблицею символів і просто скопіювати все звідти. Але це добре, коли потрібний символ вводиться 1-2 рази. А що робити якщо він потрібен постійно? Ось тут на допомогу і приходить Compose key.

 

Клавіша compose також відома під назвою «Multi_key» в X Window System. В X.Org Server багато розкладок клавіатури передбачають різні варіанти розташування Multi_key, що зазвичай використовуються в PC-сумісних архітектурах.

Призначити цю клавішу можна по різному. Наприклад за допомогою XkbOptions («compose: rwin»). У мене в Kubuntu це робиться в Kmenu-Комп'ютер-Системні параметри-Країна/регіон/мова. На клавішу Compose я призначив кнопку, якою взагалі ніколи не користуюся - CapsLock.

Тепер підемо по налаштуваннях по порядку