Частина 4. Налаштування автоматичного створення прихованих копій повідомлень.

До переліку статей циклу

 

Іноді буває необхідність створювати копії листів та відсилати їх на іншу адресу. Для цього у Postfix є механізм створення прихованих копій (bcc — blind carbon copy)

Робити такі копії можна на основі адреси або відправника, або отримувача. Для цього в файлі main.cf можна використовувати параметри sender_bcc_maps або recipient_bcc_maps.

Формат цих рядків буде таким

sender_bcc_maps = type:table

recipient_bcc_maps = type:table

 

Наприклад нам потрібно перенаправляти всі листи від Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та до Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Створимо файли bcc_recipient та bcc_sender та запишемо в них однаковий рядок

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Створимо індексовані мапи файлів

postmap bcc_recipient

postmap bcc_sender

 

Додамо в файл main.cf два рядки

sender_bcc_maps = hash:/etc/postfix/bcc_sender

recipient_bcc_maps = hash:/etc/postfix/bcc_recipient

 

та перезапустимо сам Postfix

service postfix restart

 

Після цього всі листи від та до Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. будуть копіюватися на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Також буває необхідність робити копії всіх листів не від певної адреси, а від певного домену відправника. Для цього треба використовувати інший тип таблиць — regexp.

Зробимо копію всіх листів, які відправляються з домену test.local. Відсилати копії будемо на ту ж саму адресу — Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Для цього створимо файл reg_bcc_sender та запишемо в нього

/test\.local/ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Один раз ми вже описали параметр sender_bcc_maps і другий раз його описувати вже не потрібно. Просто доповнимо його опис. Приведемо рядок до вигляду

sender_bcc_maps = hash:/etc/postfix/bcc_sender regexp:/etc/postfix/reg_bcc_sender

та перезапустимо сам Postfix

service postfix restart

 

Тепер, крім попередніх налаштувань прихованих копій, також будуть копіюватися всі листи з будь-якої адреси домену test.local

 

До переліку статей циклу

Підтримайте, будь ласка автора

та придбайте книгу

"Налаштування поштового

сервера на базі Postfix, Dovecot

та RoundCube"

В електронному вигляді

Придбати

Додати коментар

Захисний код
Оновити